Przykładowe protokoły znieczuleń. Lekcja 4.

Autor: lek. wet. Robert Michał Kraczkowski

Kup płatny dostęp

Cena: 180,00 zł

w tym 23% VAT

Kurs Anestezjologia małych zwierząt skierowany jest do lekarzy weterynarii, aby samodzielnie zdobyli kompletną wiedzę o procedurach anestezjologicznych prowadzonych w gabinecie weterynaryjnym.

Kurs czterech lekcji kładzie nacisk na praktyczną wiedzę a także niezbędną teorię. Ma na celu przygotowanie do prowadzenia i monitorowania znieczulenia.

Na 4 lekcji prowadzący przedstawi protokoły znieczuleń do zabiegów chirurgicznych o różnym nasileniu bólu oraz do różnych procedur diagnostycznych.

 

Dowiedz sią jak przeprowadzić:

 

  •        sedację
  •        analgosedację
  •        znieczulenie ogólne

Film zrealizowany przy współpracy z:

                                  

                

      Orion Pharma                              Virbac

 

lek. wet. Robert Michał Kraczkowski ‒ Członek Association of Veterinary Anesthesist, International Veterinary Academy of Pain Management, Association of Exotic Mammal Veterinarians, przewodniczący Sekcji Anestezjologii Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt. W 2009 roku ukończył Technikum Weterynaryjne we Wrześni. Następnie rozpoczął studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Naukę kontynuował na Uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu (Veterinärmedizinische Universität Wien). W czasie studiów odbył kilkunastomiesięczny staż w Anaesthesiology and Perioperative Intensiv-Care Medicine VetMedUni Vienna. Następnie jako stażysta praktykował w Klinice Małych Zwierząt, Koni i Przeżuwaczy na Wydziale Weterynaryjnym Freie Universität w Berlinie. Wykładowca na kongresach zagranicznych i krajowych. Ukończył dwustopniowy kurs anestezjologii weterynaryjnej organizowany przez European School for Advanced Veterinary Studies Luxemburg. Od 2015 r. pracuje w Klinice Weterynaryjnej „Szmaragdowa 24/7” w Lublinie oraz współpracuje z innymi praktykami, w których znieczula pacjentów. Jest autorem artykułów o tematyce anestezjologicznej. Ponadto prowadzi szkolenia i autorskie warsztaty praktyczne, seminaria i wykłady z zakresu anestezjologii weterynaryjnej w Polsce i za granicą.